Je často zanedbávaná, no hádam najdôležitejšia procedúra v zubnej ambulancii. Je základom primárnej prevencie (vyhnutie sa vzniku zubného kazu a ochorení parodontu) , ale v mnohých prípadoch dostáva už i liečebný charakter (ak daný problém nastal a treba ho riešiť).

Pod dohľadom dentálnej hygieničky je pacientovi nielen profesionálne očistený chrup, ale je aj inštruovaný o správnej technike čistenia zubov, sú mu doporučené preňho vhodné pomôcky ústnej hygieny a jeho stav je priebežne monitorovaný.Profesionálne čistenie zahŕňa kompletné odstránenie supragingiválneho a subgingiválneho zubného kameňa, odstránenie povlakov a pigmentov metódou airflow – pieskovaním.

Dentálna hygiena sa týmto stáva najdôležitejším faktorom pre udržanie zdravej ústnej dutiny bez kazov a zápalu ďasien, potrebným pre dlhodobú funkčnosť výplní a protetických prác.Spolu s preventívnou prehliadkou v pravidelných intervaloch min. 1 – 2x ročne je podmienkou pre 5 ročnú záruku na naše ošetrenie a poskytnutie akútneho ošetrenia mimo ordinačných hodín.

Ďalej